شهرستان‌های ساوه ‌و زرندیه به شبکه ریلی شمال کشور پیوستند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: با اتصال ریلی مرکز کشور به شمال، طی تفاهم‌نامه‌ای شهرستان‌های ساوه ‌و زرندیه به شبکه ریلی شمال کشور پیوستند.

 

شهلا میرگلوبیات  با اعلام این خبر افزود: با پیگیری‌های بعمل آمده از طریق وزارت راه و شهرسازی احداث راه‌آهن قم – ساوه- زرندیه - قزوین- آستارا و بندر انزلی با استفاده از فاینانس چینی به صورت مسافربری و باری انجام و پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پایان دولت یازدهم به بهره‌برداری برسد.

 

وی اضافه کرد: برای انجام عملیات اجرایی این طرح ردیف بودجه‌ای مستقل در بودجه سال 94 پیش‌بینی و عملیات اجرایی آن از اوایل سال آینده آغاز می‌شود.

 

به گفته نماینده ساوه و زرندیه در راستای برنامه‌های توسعه‌ای راه‌آهن، با احداث این خط آهن به لحاظ قرار گرفتن شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مسیر مواصلاتی کشور و کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب و مرکز کشور، این پروژه می‌تواند به کاهش ترافیک و حمل سریع بار در این شهرستان‌ها کمک کند.

 

وی با اشاره به اینکه از طرفی محورهای مواصلاتی شهرستان‌های ساوه و زرندیه به لحاظ برخورداری از منطقه ویژه اقتصادی و نیز قطب صنعتی و کشاورزی کشور روزانه شاهد تردد وسایط نقلیه سنگین به منظور جابجایی کالاهای تولیدی است، اظهار داشت: با راه‌اندازی این خط آهن بخشی از مبادلات کالایی از طریق قطار انجام شده و کمک شایانی به توسعه صنعت حمل و نقل خواهد کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: توسعه شبکه ریلی منافع بسیاری از جمله سفر ایمن، آسوده و ارزان برای مسافر و ایمنی بار، سرعت جابه‌جایی و انتقال کالا و کاهش و صرفه‌جویی سوخت در مسافت‌های طولانی را به همراه دارد.

 

میرگلوبیات خاطرنشان کرد: این کریدور ریلی مهمترین مسیر ترانزیتی است که در آینده به کشورهای آسیای میانه متصل خواهد شد و امیدواریم با تأمین اعتبار لازم این خط آهن هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

 

وی تصریح کرد: شهرستان‌های ساوه و زرندیه از ظرفیت و توانمندی بالایی در زمینه‌های مختلف برخوردار هستند که باید با تمام توان برای توسعه و شکوفایی و جبران عقب ماندگی‌های آنها تلاش کنیم.

 

/ 1 نظر / 25 بازدید
ملت بلاگ

با ياري حق تعالي و سپاس از تيم قدرتمند ملت بلاگ و به شکرانه سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و جهاد مديريتي توانستيم با افتخار سرويسي در خور شأن ملت ايران در جهت هر چه شکوفا شدن فرهنگ غني و بي بديل فارسي زبانان در سراسر دنيا بنا نهيم و به خود مي باليم که ميزبان ملت ايران در امر وبلاگ نويسي هستيم.