نمایشگاه کتاب سیره امام حسین(ع) در ساوه گشایش یافت

نمایشگاه کتاب سیره امام حسین(ع) در ساوه گشایش یافت ساوه- ایرنا- نمایشگاه کتاب سیره امام حسین(ع) روزشنبه همزمان با اعیاد شعبانیه در کتابخانه عمومی شهید هاشمی نژاد ساوه گشایش یافت.

 

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه، منتخبی از آثار کتابخانه با موضوع تاریخ و زندگانی پُربرکت سرداران دشت کربلا، برای بازدید علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است. 

حسین محمودی فر بیان کرد: از مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه معرفی سیره حضرت امام حسین(ع) بوده که همراه با یاران باوفایش صحنه هایی از ایثار، رشادت، مقاومت و ایستادگی را خلق کردند تا به عنوان چراغ هدایت روشنگر راه مسلمانان جهان در دنیای امروز شود. 

وی ترویج سبک زندگی اسلامی و آشناسازی جوانان و نوجوانان با سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان کرد. 

محمودی فر اضافه کرد: کتاب هایی با عنوان آفتاب در سجده، آذرخش کربلا، حسین، بهشت موعود، خصایص العباسیه، فرهنگ سخنان امام حسین(ع)، حماسه حسینی، نهضت عاشورا، و زندگانی پرچمدار کربلا از مهمترین آثار عرضه شده در این نمایشگاه است. 

نمایشگاه کتاب سیره امام حسین(ع) تا پنجم خرداد ماه و از ساعت 16 تا 21 پذیرای علاقه مندان است. 3017/6012

/ 1 نظر / 65 بازدید
شرافت

✒مردی از جنس رسول الله(ص) ??????…١ وقتی به آیت الله خویی(ره) گفتند چرا درس آیت الله خمینی از درس شما شلوغتر شده با اینکه درس شما قدیمی تر و مشهورتر است!! یعنی خمینی چه کار کرده؟ ایشان یک جمله گفتند: خمینی قیامت را باور دارد نفس خمینی خدایی است ⚫⚫⚫…٢ آیت الله مشکینی(ره): وقتی خرمشهر اشغال شد و به دست صدام افتاد، جلسه ای فوری سران کشور با امام تشکیل شد در جلسه همه هول کرده بودن و هرکسی گزارشی خدمت امام میداد و دغدغه ای را مطرح میکرد آقای هاشمی گفتند: حرفها را اینجور مطرح نکنید.. استرس و اضطراب امام را زیاد میکنید امام با انگشت، اشاره کردند به هاشمی ??آقای هاشمی، بنده هیچگاه در زندگی ام اضطراب نداشته ام.. همه چیز دست خداست ??????…٣ استاد قرایتی: در روزهای فتنه ی بنی صدر که مردم شعار مرگ بر بهشتی میدادن بنده و شهیدبهشتی خدمت امام رسیدیم چند دقیقه قبل از سخنرانی امام در جماران بود امام به شهید بهشتی گفتند چرا ناراحتی شهید بهشتی سر را پایین انداختند و گفتند: برایم سخت است که خودی ها و مردم ملتم شعار مرگ را نثارم کنند درحالی که شما از تلاش و نیتم و زحماتم برایشان آگاهید امام فرمودند بله آقای بهشتی ولی ا