ساوه - شهید چمران سردار پیروز اسلام در نبرد حق علیه باطل

ساوه- سال های متمادی از جنگ تحمیلی و روایت حماسی هشت سال دفاع مقدس فرزندان ایران زمین در مقابل هجوم ناجوانمردانه دشمن به خاک پاک میهن اسلامی می گذرد.
 

هشت سال دفاع جانانه رزمندگان اسلام از وطن بهترین فرصت برای نمایش چهره واقعی ملت بزرگ ایران در پشتیبانی از ولایت فقیه و ارزش های انقلاب بود.

ارزش هایی که بر پایه اعتقادات و باورهای دینی مردمی رنج کشیده و دردمند از رژیم طاغوت شکل گرفته بود و جوانه ای نو شکفته بود که در جنگ تحمیلی بارور شد تا به جهان ثابت کند انقلاب از پایه و اساسی مستحکم برخوردار است.

در این میان فداکاری ایثارگران و شهدا را نمی توان نادیده گرفت و از خاطر برد زیرا امنیت و شکوه اهتزاز پرچم سه رنگ ایران اسلامی بر فراز آبی آسمان مدیون پاکی و صلابت شهدای والامقام است.

شهدایی که نقش حضورشان در تار و پود توسعه و پیشرفت ایران اسلامی، همیشه پر رنگ است و از آن میان می توان به شهید چمران سردار پیروز اسلام در نبرد حق علیه باطل اشاره کرد.

چمران این مرد آزاده ای که دلاورمردی هایش روایت نگفته های جنگ است، او که به رغم برخورداری از ممتازترین درجه علمی در رشته های الکترونیک و فیزیک پلاسما به فرمان رهبر خود لبیک گفت و از ارزش های انقلاب دفاع کرد.

دکتر چمران این یار باوفا و ارزشمند امام خمینی (ره) در میدان نبرد داخلی و خارجی نیز نمونه ای کامل از یک انسان وارسته بود که به درجه ممتاز جهاد نائل آمد و مدال پر افتخار شهادت را بر گردن آویخت تا مایه مباهات و فخر ایران اسلامی باشد.

دکتر چمران الگوی واقعی شجاعت، معرفت، دانش و حماسه برای جوانان است و اندیشه های این شهید بزرگوار باید در دانشگاه ها و مراکز علمی نهادینه شود زیرا ابعاد شخصیتی او آن طور که باید و شاید به نسل جوان شناسانده نشده است.

[ دوشنبه سوم مهر 1391 ] [ 17:55 ] [ محمد شرافت ]
/ 0 نظر / 14 بازدید