صادرات انار ساوه به روسیه

زمینه صادرات انار ساوه به روسیه فراهم شد ساوه - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی ساوه گفت: زمینه صادرات میوه انار این شهرستان به روسیه و کشورهای استقلال یافته از آن فراهم شده است.

 

حسن شریفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سالانه حدود پنج هزار تن انار از این شهرستان به 18 کشور اروپایی و آسیایی صادر می شود.

وی با یادآوری راه اندازی سردخانه 10 هزار تنی نگهداری محصولات کشاورزی در یک ماه اخیر در ساوه اظهار کرد: در سال های گذشته به دلیل نبود سردخانه، این محصول به استان های همجوار مانند تهران، همدان و قزوین ارسال و از آنجا صادر می شد.

شریفی گفت: سالانه 130 هزار تن انار در این شهرستان تولید می شود که یک سوم آن قابلیت صادرات دارد.

مدیر جهادکشاورزی ساوه پیش بینی کرد، با توجه به راه اندازی سردخانه 10 هزار تنی ساوه، امسال 15 هزار تن انار تولیدی به خارج از کشور ارسال شود.

مدیر جهاد کشاورزی ساوه ابزار امیدواری کرد، با ورود تجار و بازرگانان صادرات این محصول به خوبی انجام شود تا سود خوبی عاید باغداران شود.

وی با بیان این که برداشت انار از باغ های ساوه تا 20 آبان ادامه دارد، افزود: ماندگاری در انبار، کمبود آفات و خوش رنگی دانه و پوست از ویژگی های بارز یاقوت سرخ ساوه است.

وی مهم ترین ارقام انار ساوه را ملس، یوسف خانی، محمد علیخانی، شیرین پاییزه و تبریزی دانست و اظهار کرد: سه کارخانه فراوری انار در این شهرستان فعال است که آب انار و کنستانتره تولیدی به ارومیه، همدان و اصفهان ارسال می شود.

11 هزار هکتار باغ انار در ساوه وجود دارد که 9 هزار هکتار آن بارده است.

/ 2 نظر / 30 بازدید
چت روم

سلام دوست عزيز تبريک ميگم وبلاگ خيلي قشنگي داري بخش چت روم سايت بزرگ گودگيم راه اندازي شده اگر شما هم دوست داريد در محيطي شاد با دوستان خود صحبت کنيد و يا دوستان جديد پيدا کنيد http://www.chat.goodgame.ir اگر از سايت خوشتون اومد خوشحال ميشم ما رو هم داخل بخش دوستانتون لينک کنيد تا عضو کوچکي از دوستان شما باشيم[گل]

مهسا

در گروه اينترنتي آلفا عضو شويد و جايزه نقدي دريافت کنيد http://alpha20.mihanblog.com/extrapage/1