انار با برند ساوه در جهان شناخته شده است

انار با برند ساوه در جهان شناخته شده است

 

 ایرنا - قائم مقام وزیرجهاد کشاورزی بربهبود روند تولید انار در ساوه تاکید کرد و گفت: این محصول در سطح جهان با برند ساوه شناخته شده است .

کد خبر: 80962188 | تاریخ خبر: 01/10/1392 - 9:21
 

 

به گزارش ایرنا، خلیل آقایی در نشست شورای هماهنگی جهادکشاورزی و مدیران بخش کشاورزی استان مرکزی که شنبه شب برگزار شد، گفت: بهبود روند کاشت، داشت و برداشت انار موجب افزایش تولیداین محصول در واحد سطح می شود.

وی اضافه کرد:همچنین استان مرکزی در تولید برخی محصولات باغی مانند هلو و شلیل نسبت به سایر استان ها ی کشور دارای رتبه است.

وی ادامه داد: ایجاد زیرساختهای مناسب، جایگزینی ماشین آلات قدیمی، تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز و اجرای عملیات زیربنایی نقش مهمی در تولید بهینه محصولات کشاورزی دارد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: دولت برای رسیدن به خودکفایی در بخش کشاورزی تدابیری اندیشیده و امید می رود با ایجاد زیرساختهای جدید، تولید به سطح قابل قبولی برسد.

آقایی با بیان اینکه کشور در تولید برخی محصولات باغی از جمله پسته، زیتون، زعفران و سیب جزو 10 کشور برترجهان است افزود: با ایجاد فضای مناسب در این بخش می توان در تولید محصولات کشاورزی پیشرو بود.

رئیس کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ظرفیت کشور در تولید محصولات کشاورزی سه برابر میزان کنونی است و فراهم کردن زیرساختهای لازم برای کشاورزان دستیابی به 300 میلیون تن محصولات کشاورزی در افق سال 1404 است.

ˈ عباس رجاییˈ تولیدات کنونی کشاورزی را 105 میلیون تن عنوان کرد و ادامه داد: گسترش پژوهش و استفاده از روشهای نوین در کشت، آب و خاک و استفاده از فناوری های مدرن در این بخش میزان تولید را افزایش داده و منجر به افزایش کمی وکیفی تولید می شود.

وی خاطر نشان کرد: کمبود علوفه مورد نیاز از محدودیت های بخش کشاورزی است که باید با استفاده از روش های مدرن جبران شده و زمینه برای تولیدات دامی فراهم شود.ک/2

716/559 /537

 

انتهای پیام /*
/ 1 نظر / 16 بازدید
rama

salam doostam..webet kheyli bahale..ba tabadole link movafqiiiiii?????