احداث دومین شهرک صنعتی ساوه توسعه اقتصادرکشورشتاب می بخشد ساوه- ایران

احداث دومین شهرک صنعتی ساوه توسعه اقتصاد استان مرکزی را شتاب می بخشد ساوه- ایرنا- استاندار استان مرکزی گفت: احداث دومین شهرک صنعتی در شهرستان ساوه توسعه اقتصاد این استان و کشور را شتاب می بخشد.
 

به گزارش ایرنا، ˈمحمد حسین مقیمیˈ عصر روز یکشنبه در حاشیه بازدید از تعدادی واحد تولیدی و صنعتی در شهر صنعتی کاوه ساوه در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون جانمایی این پروژه در کنار آزاد راه ساوه - تهران در یک هزار و 200 هکتار زمین انجام شده است.

وی با اشاره به این که با ایجاد این شهرک زمینه برای احداث واحدهای صنعتی بیشتر فراهم خواهد شد، اظهار کرد: این شهرستان بدلیل برخورداری از موقعیت جغرافیایی مطلوب و شرایط ترانزیتی نقش بسزایی در پویایی و رشد اقتصاد کشور دارد.

وی بیان کرد: امروز صنعت با موانعی مانند سرمایه در گردش، مواد اولیه، مشکلات بیمه ای، مالی و مالیات مواجه است بنابراین سرمایه گذاران امروز بیش از گذشته نیازمند حمایت مسوولان هستند.

مقیمی گفت: هم اکنون حدود 550 واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ در شهر صنعتی کاوه وجود دارد که 450 واحد آن فعال است.

وی اظهار امیدواری کرد، با شناسایی و رفع موانع پیش روی سایر واحدهای تولیدی و صنعتی غیر فعال در این شهرستان، چرخ توسعه صنعت در شهرستان ساوه بیش از پیش شتاب خواهد گرفت.

استاندار استان مرکزی با اشاره به این که امروز کشور نیاز به واردات کاغذ دارد، گفت: با بهره برداری از کارخانه کاغذ سازی در شهر صنعتی کاوه، کشور در تولید این محصول به خودکفایی خواهد رسید.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه و جمعی از مسوولان استانی و محلی از واحدهای تولیدی و صنعتی گروه کارخانجات زرین و پارلو واقع در شهر صنعتی کاوه در ساوه بازدید کردند.

شهر صنعتی کاوه با 550 واحد تولیدی و صنعتی در 10 کیلومتری ساوه بزرگترین قطب صنعتی کشور محسوب می شود.ک/2

/ 0 نظر / 25 بازدید