مردی ار دیار روستای اقداش بخش نوبران شهرستان ساوه در ارتفاعات کشور بولیوی

                                                    "مردی از دیار روستای آقداش وفتحی دیگر از ارتفاعات کشور بولیوی"
    به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران، ضیافتی با حضور تعدادی از ایرانیان مقیم بولیوی، رئیس فدراسیون کوهنوردی و اسکی، تعدادی از نمایندگان مجلس و همچنین روزنامه نگاران و خبرنگاران بولیوی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم ، ابتدا سرود ملی بولیوی و ایران پخش و سپس آقای قزیلی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران به ایراد سخنرانی در رابطه با اولین گروه ایرانی صعود کننده به قله ایلیمانی پرداخت. سپس آقای جعفر حسنی اعظمی به عنوان نماینده تیم صعود کننده، گزارشی از صعود خدمت حضار ارائه نمود. در نهایت، یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با این صعود و همکاری ورزشی ، سخنرانی کردند.
در انتهای مراسم، رئیس فدراسیون کوهنوردی و اسکی بولیوی، دیپلم صعود به قله ایلیمانی را تقدیم اعضاء صعود کننده نمودند.

 
به نمایندگی از گروه کوهنوردی ،  از  جناب آقای قزیلی ، سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران و سایر همکاران سفارت به دلیل تقبل زحمات و هماهنگی ها تقدیر و قدردانی می شود.
تیم کوهنوردی اعزامی از ایران موفق شد طی چهار روز، به قله ایلیمانی در کشور بولیوی صعود نماید. در آخرین مرحله از صعود که از ارتفاع 5400 متر آغاز می شود، عبور از دیواره های یخی و یخچال ها، مشکلات صعود را دو چندان کرده بود. 
پس از تلاش هفت ساعته بر روی دیواره های یخی و عبور از یخچال ها، آقایان جعفر حسنی اعظمی و علی رضا شیخ نژاد، موفق شدند روز شنبه ساعت ده و سی دقیقه به وقت کشور بولیوی( هفت بعد از ظهر به وقت ایران ) به قله صعود نموده و پرچم پر افتخار ایران عزیز را به اهتزاز درآورند. 


 

/ 0 نظر / 32 بازدید