ساوه بالاترین نرخ رشد رشد جمعیت در بین استان مرکزی

رییس اداره ثبت احوال ساوه ساوه دارای بالاترین نرخ رشد جمعیت در استان مرکزی است ساوه- ایرنا- رییس اداره ثبت احوال ساوه گفت: با بررسی آمار جمعیتی مشخص شده که این شهرستان دارای بالاترین میزان نرخ رشد جمعیت در استان مرکزی است.

 

'عبدالرضا کریمی' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون میانگین نرخ موالید در استان مرکزی یک و شش دهم درصد و شهرستان ساوه دو و نیم درصد است.

وی بیان کرد: شاخص جمعیت یک شاخص مهم در حوزه ی جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی و علمی است و ساوه به دلیل مهاجرپذیری دارای رشد موالید مناسب و جمعیت جوان است.

کریمی ادامه داد: در نیمه نخست امسال دو هزار و 96 واقعه ولادت در این شهرستان به ثبت رسید که این تعداد موالید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته دو درصد افزایش داشت.

وی در خصوص سیاست های کلی جمعیت که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده، گفت: در این سیاست ها رشد متعادل جهت جلوگیری از کمبود نیروی جوان و پیشگیری از معضلی به عنوان پیری جمعیت مدنظر است.

وی افزود: کاهش جمعیت و به تبع آن کمبود نیروی جوان و کارآفرین برای کشور یک تهدید بشمار می رود و ضرورت دارد دستگاه های مسوول، نخبگان و سیاستمداران در این خصوص فرهنگ سازی و اطلاع رسانی کنند.

به گفته وی، در ابلاغ سیاست های کلی، آنچه مدنظر است رشد جمعیتی متعادل و سالم بوده تا بتوانند با کار آفرینی جامعه را مدیریت کرده و در راستای پیشرفت و تعالی کشور حرکت کنند.ک/3

/ 0 نظر / 32 بازدید