ساوه مقام نخست تولید نهال انارکشور دارد

 معاون فنی جهاد کشاورزی: ساوه مقام نخست تولید نهال انار کشور را دارد ساوه- ایرنا- معاون فنی جهاد کشاورزی ساوه گفت: این شهرستان مقام نخست تولید نهال انار مرغوب کشور را در اختیار دارد.

 

ˈمحمود رضا خلیلیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نهال های تولیدی انار در این شهرستان در فضای باز و سرپوشیده نهالستان تولید می شوند.

وی با اشاره به این که سالانه بیش از 600 هزار اصله نهال انار و زیتون در این شهرستان تولید می شود، اظهار کرد: نهال های تولیدی قابلیت انتقال در هر فصل از سال به سایر مناطق کشور برای کشت را دارند.

وی بیان کرد: امسال 300 هزار اصله نهال انار به اقصی نقاط کشور مانند گرگان، خراسان شمالی، اصفهان، قم و زنجان ارسال شده است.

خلیلی ارقام نهال های انار تولیدی را یوسف خانی، تبریزی، آلک و مرغوب ملس ممتاز ساوه ذکر کرد و گفت: استقبال از نهال انار ملس ممتاز ساوه نسبت به سایر ارقام بیشتر است.

وی افزود: در سال جاری همچنین 300 هزار اصله نهال زیتون بصورت گلدانی در این شهرستان تولید و به استان های مختلف کشور ارسال شد.

وی با بیان این که در مجموع هشت واحد نهالستان انار و زیتون با مساحت حدود چهار هکتار در این شهرستان وجود دارد، پیش بینی کرد تا پایان امسال افزون بر 600 هزار اصله نهال انار و زیتون در ساوه تولید شود.

وی با اشاره به این که مجوز سه واحد تولید نهال انار و سردرختی در این شهرستان صادر خواهد شد، اظهار کرد: با راه اندازی این واحدها تولید نهال انار 20 درصد افزایش خواهد یافت.ک/3

7337/686

 

 
انتهای پیام /*
/ 0 نظر / 12 بازدید