دانش اموزان ساوجی در لینگ علمی پایا رتبه ممتاز وبه مرحله بین المللی...

تاریخ ایجاد در 02 شهریور 1393بازدید: 20

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه گفت: دانش‌آموزان این شهرستان در لیگ علمی پایا رتبه ممتاز را کسب کردند.

 

 

عبدالله سالمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه مرکزی، با اعلام این خبر اظهار کرد: کار پژوهشی تیم ریاضی دانش‌آموزان شهرستان ساوه به مرحله بین‌المللی راه یافته و رتبه ممتاز را به خود اختصاص داده است .

 

وی افزود: در این رقابت علمی 111 تیم داخلی و 12 تیم خارجی شرکت داشتند که تیم دانش‌آموزان ساوه رتبه ممتاز را از آن خود کرد.

 

سالمی بیان کرد: در استان مرکزی سه تیم به مرحله کشوری لیگ علمی پایا اعزام شدند که دو تیم در رشته‌های ریاضی و شیمی به دانش‌آموزان ساوه اختصاص داشته است و تیم ریاضی با کسب رتبه ممتاز به مرحله بین‌المللی راه یافته است.

 

وی تقویت روح همکاری و همدلی را از اهداف برگزاری این همایش علمی دانست و اضافه کرد: دانش‌آموزان شهرستان ساوه در سطح استان گوی سبقت را از دیگران ربودند.

 

سالمی تصریح کرد: لیگ علمی پایا مسابقاتی است که بصورت گروهی در هر یک از پایه‌های ششم ابتدایی، هفتم، سوم راهنمایی و در پایه‌های اول، دوم و سوم متوسطه در چهار رشته مجزای ریاضی، فیزیک ،شیمی و زیست برگزار می‌شود.

 

وی در ادامه ضمن آرزوی موفقیت برای دانش‌آموزان تیم ریاضی در مرحله بین‌المللی، این راهیابی را افتخاری دیگر در کارنامه علمی شهرستان ساوه دانست.

/ 0 نظر / 38 بازدید