ساوه مقام نخست جهان در مسابقات علمی دانش آموزی را کسب کرد

ساوه مقام نخست جهان در مسابقات علمی دانش آموزی را کسب کرد

ساوه- معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان ساوه گفت: تیم این شهرستان مقام نخست جهان در ششمین دوره مسابقات بین المللی علمی دانش آموزی ˈپایاˈ در رشته ریاضی را کسب کرد.

 

ˈمحمد رشیدˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم دانش آموزی ساوه توانست در رقابت با 90 تیم از 9 کشور مختلف جهان به این مهم دست یابد و مدال طلا را از آن خود کند.

وی اظهار کرد: تیم دانش آموزی این شهرستان شاملˈ مرتضی علیخانیˈ، ˈپارسا احمدیˈ، ˈامیر سعید باباییˈ، ˈ محمد پارسیانˈ و محمد بدیعی فرˈ بود که به مدال طلای انفرادی و تیمی دست یافتند.

وی بیان کرد: این دوره از مسابقات با حضور دانش آموزان کشورهای فرانسه، انگلیس، لبنان، عراق، پاکستان، افغانستان، نیجریه، تانزانیا، هندوستان و ایران از چهارم تا ششم شهریورماه در تهران برگزار شد.

رشید گفت: این مسابقات همه ساله به همت سازمان بسیج دانش آموزی در رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست به صورت تیم های پنج نفره برگزار می شود که تیم های اول هر رشته به تفکیک جنسیت به مرحله استانی راه پیدا می کنند.

وی افزود: 8 تیم برتر استان ها در هر رشته به مسابقات علمی بین المللی راه می یابند تا در مرحله کشوری با تیم های منتخب سایر کشورهای شرکت کننده جهان به رقابت بپردازند.ک/

3

/ 0 نظر / 29 بازدید