موفقیت باانک صاددارت شعبه شهر صعنتی کاوه ساوه بالاتر ارسطح استان مرکزی

ارائه خدمات صادرات و واردات در منطقه ویژه اقتصادی ساوه امکان پذیر شد ساوه - ایرنا- معاون امور شهری شهر صنعتی کاوه ساوه از فراهم شدن زمینه ارائه خدمات در حوزه صادرات و واردات در منطقه ویژه اقتصادی کاوه خبر داد.

 

'احمد آقازاده' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مهم بر اساس توافق بین منطقه ویژه اقتصادی کاوه و گمرک مستقر در این منطقه با اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی حاصل شد.

وی بیان کرد: از این پس خدمات مورد نیاز در حوزه صادرات و واردات توسط دفتر مستقر در این منطقه انجام خواهد شد و دیگر نیازی به مراجعه صنعتگران و صاحبان صنایع به مرکز استان نیست.

معاون امور شهری شهر صنعتی کاوه گفت: برای فراهم شدن بستر و امکانات مورد نیاز در جهت حمایت از صنعت، خدمات و تجارت در ویژه اقتصادی ساوه، سایر رویه های مربوط به امور گمرکی نیز توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران در این منطقه صادر و ابلاغ شد.

وی انجام رویه ترخیص کالا، ورود موقت کالا، انجام تشریفات مرجوعی کالا و مقصد برای پذیرش ترانزیت خارجی را بخشی از مزایای این اقدام دانست و افزود: پیش از این، صاحبان صنایع باید برای انجام امور گمرکی به سایر شهرستان ها مراجعه می کردند که این امر افزایش هزینه و رفت و آمد را در پی داشت.

آقازاده گفت: راه اندازی 'پنجره واحد تجاری' از برنامه های مهم در منطقه ویژه اقتصادی کاوه است که با آغاز اجرای آن از سال گذشته فعالیت دفتر نمایندگی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی در این منطقه شروع شد.

وی گفت: با ایجاد این پنجره همه دستگاه های اجرایی مرتبط، نمایندگان خود را در این منطقه مستقر کرده و فرآیند انجام امور گمرکی و تجاری در یک محل و به صورت تجمیع شده انجام می شود.

به گفته ی وی، عملیات اجرایی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی کاوه ساوه سال 90 در زمینی به مساحت 400 هکتار با کاربری تجاری، اقتصادی و تولیدی برای حصارکشی، ساختمان اداری، استقرار ساختمان گمرک، نصب دوربین های مدار بسته و خاکبرداری آغاز شد.

آقازاده افزود: فاز نخست این منطقه اکنون مورد بهره برداری قرار گرفته و واگذاری زمین های پیش بینی شده به متقاضیان سرمایه گذاری در این منطقه آغاز شده است.

وی موقعیت ویژه ترانزیتی، زمینی، ریلی و هوایی، نزدیکی به پایتخت، همجواری با فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، وسعت سرزمینی مناسب و پتانسیل های کشاورزی، اجتماعی و فرهنگی قابل توجه را از جمله امتیازات شهرستان ساوه بعنوان منطقه ویژه اقتصادی عنوان کرد.

شهر صنعتی کاوه بزرگترین شهر صنعتی کشور است که در فاصله 10 کیلومتری ساوه واقع شده است.

538/7338/686

/ 1 نظر / 28 بازدید
haena

gooooooooooooooooooooooood