ساوه گمرک ساوه مجاز به ترخیص کامیون شد

گمرک ساوه مجاز به ترخیص کامیون شد ساوه- ایرنا- رییس گمرک ساوه گفت: این گمرک با اخذ مجو از مراجع صاحب صلاحیت، مجاز به ترخیص کامیون به داخل کشور از مرزهای مختلف شد.

 

«حسین شریفی» روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به این ابلاغ تمامی کامیون هایی که آیین نامه ضوابط فنی واردات خودرو شامل آلایندگی، مصرف سوخت، استاندارد و داشتن نمایندگی در داخل کشور را رعایت کنند در این منطقه ترخیص خواهند شد.

وی بیان کرد: همچنین پیگیری برای ترخیص خودروی سواری نیز در این گمرک در حال انجام است و بزودی مجوز ترخیص آن ابلاغ خواهد شد.

شریفی گفت: زمینه ترخیص واردات کالا و سایر خدمات پس از هشت سال وقفه در منطقه ویژه اقتصادی کاوه این شهرستان فراهم شده است و هم اکنون ترخیص واردات، کارنه تیر، ترانزیت، ورود موقت و مرجوعی در این منطقه در حال انجام است.

وی اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی کاوه شهرستان ساوه به عنوان بندرخشک است و محموله های باری پلمب شده از طریق مرز به کشور وارد می شوند و در گمرک ساوه تخلیه و عملیات ترخیص آن انجام می شود.

شریفی ادامه داد: با ارائه این خدمات گمرکی در بندر خشک این شهرستان دیگر نیازی به مراجعه تولیدکنندگان به سایر گمرکات کشور نیست چون پیش از این، صاحبان صنایع باید برای انجام این امور گمرکی به سایرنقاط کشور مراجعه می کردند که این مساله موجب اتلاف وقت و هزینه های سربار زیادی بود.

وی گفت: توسعه گمرک شهرستان ویژه ساوه علیرغم برخورداری این منطقه از قطب صنعتی و کشاورزی مغفول مانده بود که برای توسعه برنامه هایی برای تحول آن به ویژه در بخش واردات پیش بینی شده است.

مدیر گمرک ساوه افزود: استاندار استان مرکزی از معاون اول رئیس جمهوردرخواست کرده تا با هدف کاهش بخشی از بار وارداتی گمرکات تهران؛ تخلیه محموله ها به منطقه ویژه اقتصادی ساوه واگذار شود.

به گفته وی، ترخیص خودرو یکی از این محموله های گمرکی است که در استان مرکزی برای اولین بار در ساوه در حال پیگیری است.

وی نزدیکی به پایتخت و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی کشور، زمین هموار و وجود زیرساخت ها در شهر صنعتی کاوه برای سرمایه گذاری را از ویژگی های منحصر بفرد این منطقه عنوان کرد.

شهر صنعتی کاوه بزرگترین شهر صنعتی کشور است که در فاصله 10 کیلومتری ساوه از توابع استان مرکزی واقع شده است.ک/3

/ 0 نظر / 30 بازدید