مقاله ناتو از دکتر فغانی در جمع برترین های دنیا از دانشگاه پیام نور ساوه

 

  1393/7/10 پنجشنبه مقاله نانو عضو علمی دانشگاه پیام نور ساوه در جمع برترین های دنیا

مقاله نانو از دکتر فغانی در جمع برترین های دنیا

دکتر مرتضی فغانی عضو هیات علمی گروه علوم پایه دانشگاه پیام نور مرکز ساوه با درجه علمی استادیار شاغل در مرکز ساوه می باشد وی تا کنون بیش از چهل مقاله در مجلات علمی و همایش های گوناگون ملی و بین المللی منتشر کرده است. از ایشان مقاله ای در حوزه فناوری نانو با مطالعه گرافهای مولکولی فولرنی در ژورنال Fullerenes,Nanotubes and Carbon Nanostructures  که یکی ازقدیمی ترین ژورنالهای علمی معتبردرزمینه نانومی باشدکه تمام سیستمهای مهم ارزیابی مانندISI, JCR, Scopus,…آنرانمایه کرده اند به چاپ و نمایه علمی شده است.

به همین بهانه روابط عمومی دانشگاه استان مصاحبه با ایشان انجام داده که در ادامه می خوانید:

آقای دکتر فغانی در مورد سوابق علمی خود برایمان بفرمایید:

بسم الله الرحمن الرحیم. این جانب مرتضی فغانی لیسانس و فوق لیسانس خود رادر سال 1372 از دانشگاه شهید بهشتی تهران با احراز رتبه ممتاز اخذ نمودم. سپس به عنوان عضو هیات علمی به استخدام دانشگاه پیام نور در آمدم و از سال 1379 تا کنون در دانشگاه پیام نور مرکز ساوه مشغول خدمت هستم. در حین خدمت از بهمن 1387 تا آذر 1391 دوره دکتری خود را از دانشگاه کاشان اخذ نمودم. البته ازشهریور90 13 به مدت یکسال در دانشگاه بی ام ای بوداپست به عنوان محقق میهمان با هزینه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مشغول تحقیق بودم.

زمینه تخصصی مطالعات شما در چه حوزه ای است؟

مطالعات این جانب بطور تخصصی در زمینه گراف ها و نظریه طیفی گراف هاست. مطالعات زیادی در زمینه گراف های شیمیایی و به ویژه گراف های فولرنی انجام داده ام و چندین مقاله در این زمینه و در ژورنال های معتبر و تراز اول رشته به چاپ رسانده ام.در زمینه گروه تقارنی این گراف ها نیز کار هایی دارم.

آقای دکتر درمورد این  مقاله ممتاز خود توضیحاتی بفرمایید:

امروزه بسیاری از ناشران علمی تراز اول دنیا مانند Springer,Elsevier, Taylor& Francis,…   آثار علمی خود را به صورت دوره ای در زمینه های مختلف انتخاب و برای استفاده مجانی جامعه علمی دنیا برای مدتی به رایگان می گذارند. این انتخاب ها بیانگر یک سری ویژگی های خاص مقالات می باشد که در مقایسه با دیگر آثار علمی  مشاهده گردیده است.  مقاله این جانب در حوزه فناوری نانو و مطالعه روی گراف های مولکولی فولرنی است. در این مقاله با ارائه روشی جدید موفق به محاسبه دقیق شاخص های Vertex PI, Szeged, Revised Szeged برای دسته ای نامتناهی از این گراف های مولکولی شدیم. این شاخص ها در شناخت ساختار مولکول های فولرنی بخصوص بعضی ویژگی های شیمیایی و فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

 ژورنال تخصصی Fullerenes,Nanotubes and Carbon Nanostructures  یکی ازقدیمی ترین ژورنال های علمی معتبر در زمینه نانو می باشد که تمام سیستم های مهم ارزیابی مانند  ISI,JCR,Scopus,…  آن را نمایه کرده اند و  مقاله ما در این ژورنال چاپ شده است.

فایل های اعلام مقالات انتخاب شده توسط انتشارات Taylor& Francis و فایل ایمیل تبریک سردبیر ژورنال

Fullerenes, Nanotubes and Carbon Nanostructures

در پایان اگر مطلبی مد نظر دارید بفرمایید:

در اینجا بر خود لازم می دانم از همه عزیزانی که بستر های لازم جهت مطالعه و دسترسی این جانب به منابع روز و ملاقات با صاحب نظران رشته را فراهم نمودند تشکر و قدر دانی نمایم. بخصوص از معاونت های پژوهشی دوره های اخیر جناب آقای دکتر فراهانی (ریاست محترم فعلی دانشگاه) تا دکتر احمد آخوند و معاونت بسیار فعال فعلی جناب آقای دکتر زارع  که در طول این مدت در کنار همه پژوهشگران بودند، همچنین ستاد محترم نانو وابسته به ریاست جمهوری و بالاخص ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان مرکزی جناب آقای دکتر غفاری که از همان زمان از هیچ کوششی در جهت ارتقا علمی دانشگاه دریغ نفرمودند صمیمانه تشکر و قدر دانی می نمایم.

/ 1 نظر / 28 بازدید
چت روم

سلام. شما رو دعوت ميکنم به چت روم صميمي ما... منتظرتونم. [گل]