پارک بانوان ساوه

پارک بانوان ساوه مورد بهره برداری قرار گرفت ساوه- ایرنا- پارک بانوان شهر ساوه روز پنجشنبه در پنجمین روز از هفته دولت، با حضور جمعی از مسوولان مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در مراسم افتتاح این پارک گفت: با توجه به این که زنان حدود 50 درصد جمعیت هر شهر را تشکیل می دهند، احداث پارک بانوان و محیطی دور از تنش های اجتماعی برای فعالیت های ورزشی آنان ضروری است.

ˈشکرالله حسن بیگیˈ افزود: جامعه پویا و سالم در گروی توجه به سلامت زنان آن جامعه است و باید با ایجاد اماکن و فضاهای شاد و تفریحی زمینه لازم برای سلامت زنان را فراهم کرد.

وی ادامه داد: هم اکنون بیشترفضاهای تفریحی، ورزشی و فرهنگی موجود در سطح شهرهای استان مرکزی مردانه است و کمتر بانویی می تواند آزادانه از این فضاها استفاده کند.

وی گفت: توجه به نقش ورزش در سلامت جامعه به ویژه مادران جامعه که رسالت تربیت نسل بعدی را عهده دارند یک اصل ضروری است و باید در اولویت کاری مسوولان قرار بگیرد.

به گفته وی، احداث پارک بانوان در سالهای پیش در شش شهر استان مرکزی در کارگروه شورای عمومی این استان مصوب شد، اما تاکنون این طرح فقط در شهر ساوه اجرا شده است.

شهردار ساوه نیز در این مراسم گفت: عملیات احداث پارک پارک بانوان ساوه در زمینی به مساحت هفت هکتار از سال 90 آغاز شده وبا صرف 13 میلیارد ریال اعتبار آماده سازی شده است.

ˈکامران جوادیˈ افزود: برای امنیت خاطر زنان در این پارک، به طول یک کیلومتر در ارتفاع چهار متر دیوارهای بتنی کار شده است.

وی ادامه داد : این باغ شامل فضای سبز ، پارک جنگلی ، پیست اسکیت ، زمین بسکتبال ، زمین والیبال ساحلی ، زمین بازی کودک و سرویس بهداشتی و نمازخانه است.

وی، ساخت این پارک را یکی از نیازهای بانوان این شهر و گامی برای رشد فعالیت های اجتماعی آنان دانست و اظهار کرد: این پارک با هدف ایجاد فضایی سالم برای رشد و توسعه ورزش بانوان و بهره مندی آنان از خدمات شهری احداث می شود تا آنان بتوانند در محیطی آرام ورزش کنند.

جوادی گفت: ارتقای سلامت جسمی و روانی بانوان، تشویق برای شرکت در فعالیت های ورزشی و اجتماعی و سالم تر شدن فضای ورزشی بانوان از مهم ترین امتیازاتی است که احداث چنین اماکنی می تواند به همراه داشته باشد.

وی افزود: سازگاری با ارزش ‏های دینی و اسلامی، تامین امنیت روانی، اجتماعی و فیزیکی، کارکرد فرهنگی و اجتماعی و زیست ‏محیطی و سازگاری کالبدی با نیازهای جمعیت از دیگر مزایای احداث این مجموعه فرهنگی است.

پارک ویژه بانوان در ضلع شرقی مجموعه تفریحی دریاچه مصنوعی ساوه در جنوب این شهر احداث شده است.ک/2

/ 0 نظر / 33 بازدید