اجرای طرح افطار تا سحر به صورت پایلوت درجمعیت هلال احمر ساوه آغاز شد

ساوه- ایرنا- سرپرست جمعیت هلال احمر ساوه گفت: اجرای طرح افطار تا سحر برای نیروهای امدادی و نجاتگر برای نخستین بار به صورت پایلوت کشوری در این شهرستان آغاز شد.

 

ˈمحمد رضاییˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از برگزاری اجرای این طرح افزایش توان و مهارت امدادگران و نجاتگران و پاسخگویی سریع در حوادث و سوانح است.

رضایی ادامه داد: این طرح شامل اقداماتی همانند پیش بیمارستانی، تثبیت پزشکی مصدوم، فوریت های نجات درمانی، آسیب های شایع پس از حوادث و مراقبت های پس از آن، کنترل خونریزی ها، پانسمان و آتل بندی است.

وی گفت: این طرح با مشارکت دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان شهید مدرس ساوه برگزار می شود و امدادگران و نجاتگران بخش اورژانس بیمارستان شهید مدرس ساوه نیز در آن شرکت می کنند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تمام آموزش های پیش بینی شده در این طرح به صورت عملی بوده و زیر نظر مربیان مجرب جمعیت هلال احمر انجام می شود.

به گفته رضایی، برگزاری این طرح موجب افزایش میزان مهارت نیروهای جمعیت هلال احمر می شود.

وی افزود: ˈافطار تا سحرˈ طرح ابتکاری جمعیت هلال احمر ساوه است که در صورت موفقیت در دیگر شهرستان ها امکان برگزاری آن وجود دارد.

شهرستان ساوه هم اکنون دارای چهار پایگاه امداد و نجات جاده ای است.

ساوه به عنوان دومین کانون جمعیتی استان مرکزی در مسیر جاده های اصلی کشور واقع شده و بزرگترین شهرک صنعتی کشور (کاوه) در آن قرار گرفته است.ک/
7338/686